Obozy

Młodzi Dorośli 18-22 lat

Opis obozu

TERMIN:

8-14.08.2021; ośrodek Tu i Teraz; Nowe Kawkowo; Mazury; 1850 zł

Wchodzenie w dorosłość to jeden z najważniejszych etapów życia. Na pewno pojawia się wiele pytań, jak zrobić to mądrze i bezpiecznie – żeby zachować własne JA w świecie pełnym wpływów i wymagań narzucanych z zewnątrz. Jak znaleźć wspólną drogę pomiędzy marzeniami a realnością, jak rozpoznać własne potrzeby, aby być w zgodzie ze sobą, ale też uszanować innych. Jak znaleźć swoja drogę w dzisiejszym świecie, pełnym zmian i niewiadomych z powodu panującej pandemii? Jak powrócić do ,,normalności” w relacjach międzyludzkich?

Z myślą o MŁODYCH DOROSŁYCH stworzyliśmy warsztat, podczas którego będziemy rozmawiać, jak skonfrontować się ze światem, zmierzyć z nowymi sytuacjami w zgodzie ze sobą. Wszystko to w oparciu o najważniejsze wartości, budowanie relacji i więzi. Pokazujemy, jak odnaleźć się w pracy zespołowej, jak budować relacje i komunikację w grupie, a także jak rozwiązywać konflikty dbając o dobro całej grupy i każdej jednostki.

Ten wyjazd pozwoli na lepsze poznanie siebie, umożliwi rozwój kompetencji, które już masz, a co więcej – pozwoli na odkrycie nowych. To możliwość budowania poczucia własnej wartości lub jej ugruntowania. W otoczeniu natury i życzliwych ludzi odkryjesz nowe pokłady energii, odpoczniesz, a co najważniejsze zdobędziesz nowe umiejętności i dobre wyposażenie na dalszą drogę.

Starannie wybraliśmy miejsce dla naszego wyjazdu tak, by było miejscem przyjaznym, dającym wytchnienie i okazję do relaksu. Ośrodek znajduje się w urokliwym miejscu, w otoczeniu lasów, łąk i wzgórz. Można aktywnie spędzić czas korzystając ze znajdującego się na terenie ośrodka boiska, posiedzieć przy ognisku czy grillu.

PROGRAM WYJAZDU

Społeczność – codzienne spotkania całej grupy i trenerów, które są okazją do poznawania się i nawiązywania kontaktów. Społeczność pełni także rolę forum wymiany informacji, opinii, dyskusji oraz planowania działań. Tworzymy w ten sposób sytuację edukacyjną, w której każdy ma wpływ na to, co się będzie działo.

Uczestnicy mogą współtworzyć program i uwzględniając potrzeby własne i grupy, na bieżąco je modyfikować.

 

Warsztaty 

Każdego dnia zapraszamy Was na zajęcia tematyczne w podgrupach, które będą obejmować następujące obszary:

– interpersonalny: Ja w relacjach – komunikacja, konstruktywna otwartość, zaufanie, wsparcie i konfrontacja, rozwiązywanie konfliktów;

– twórczy: pobudzanie kreatywności, praca na zasobach, odkrywanie nowych możliwości, sięganie do marzeń i wyobraźni, budowanie odwagi;

– zadaniowy: Ja we współpracy – wobec zadania, przywództwo, role w grupie, mocne strony.

Rozmowy – indywidualnie i grupowo będziemy rozmawiać o tym, co Was nurtuje i wspólnie poszukamy odpowiedzi na ważne pytania, takie jak:

Kim jestem? Jak widzę siebie, jak widzą mnie inni?

Czym jest dla mnie wolność?

Gdzie są moje granice, na co się decyduję i dlaczego?

Jak buduję bliskość? Jak buduję relacje?

Moje wybory – za czym staję całym sobą?

Jak tworzyć relacje na których mi zależy?

W trakcie wyjazdu będzie okazja porozmawiać indywidualnie o swojej ścieżce i kierunku rozwoju, planach na przyszłość.

Kadra: 

Uczestnikom towarzyszyć będzie grupa doświadczonych trenerów, którzy poprowadzą warsztaty rozwojowe pozwalające poznać lub poszerzyć spojrzenie na siebie i otoczenie.

Kadra to osoby profesjonalnie przygotowane zawodowo i sprawdzone w działaniu. Co roku organizujemy warsztaty szkoleniowo – superwizyjne, przygotowujące do pracy na obozach.

 

Cena obozu 1850 zł

Cena obejmuje:

zakwaterowanie w pokojach 2, 3, 4 – osobowych

3 posiłki

warsztaty

autorski program

ubezpieczenie NNW

opieka lekarska w ośrodku zdrowia

 

* możliwość wyżywienia wegetariańskiego (w cenie) lub dietetycznego (za dodatkową opłatą) po zgłoszeniu – najpóźniej na trzy tygodnie przed rozpoczęciem obozu

Starannie wybraliśmy miejsce dla naszego wyjazdu.  Na terenie ośrodka znajduje się boisko, miejsca na ognisko, grill i inne atrakcje.

 

 

Dla stałych klientów i rodzeństw zniżka: 50 zł/ osoba. Zniżki nie łączą się.

Kadra obozu 8-14 sierpnia

                                   
  • Max. liczba osób: 50

O prowadzącej/cym

  • admin