Obozy

Obóz dla dzieci 7-11 lat

Opis obozu

Dla dzieci w wieku 7-11 lat

TERMINY:

27.06-6.07.2021 r. – Hostel Jurajski w Domaniewicach; 2150 zł; 

10-17.07.2021 r. – Mój Pierwszy Obóz*, Malinowy Chruśniak, Bisztynek (Mazury); 1750 zł

18-27.08.2021 r. – Hostel Jurajski w Domaniewicach; 2150 zł

Za nami niezwykły i trudny rok szkolny. Pandemia mocno wpłynęła na życie naszych dzieci – na formę nauczania, spędzania wolnego czasu, ale przede wszystkim na kondycję psychiczną i kontakty społeczne dzieci.
Relacje społeczne, które odgrywają istotną rolę w życiu młodego człowieka, zostały bardzo ograniczone, a przecież są dla dzieci źródłem dobrego samopoczucia, prawidłowego rozwoju nie tylko społecznego, ale przede wszystkim emocjonalnego. Ograniczenie kontaktów z rówieśnikami i izolacja oddziałują negatywnie na stan zdrowia psychofizycznego.
Dzieci w tym trudnym dla wszystkich czasie, szczególnie potrzebują wsparcia ze strony dorosłych i możliwości powrotu do ,,normalności’’.

Dlatego z myślą o dzieciach w wieku szkolnym przygotowaliśmy obozy, które są odpowiedzią na wspomniane potrzeby i mogą być wspaniałą okazją do budowania więzi, przyjaźni, obcowania z naturą i przeżycia wspaniałej przygody. Specjalnie dobrana i przeszkolona kadra oraz autorski program Olgi i Adama Hallerów, oparty na założeniach podejścia Gestalt i ich 27-letnie doświadczeniu w pracy z dziećmi i młodzieżą, gwarantują profesjonalną opiekę. Starannie wybraliśmy ośrodki dla naszych obozów tak, by dzieci otoczone przyrodą mogły nie tylko zregenerować się i odzyskać siły po tym ciężkim i specyficznym roku, ale również poczuć radość i wolność w kontakcie z naturą i rówieśnikami.

 

Motto: Rozwój przez zabawę, zabawa w rozwoju.

W programie:

Społeczność obozowa – codzienne spotkania całej grupy i opiekunów, które są okazją do poznawania się i nawiązywania kontaktów pomiędzy wszystkimi uczestnikami – dziećmi i dorosłymi. Tworzymy w ten sposób sytuację edukacyjną, w której dzieci mogą mieć wpływ na to, co dzieje się na obozie. Spotkanie bywa też okazją do zabaw integracyjnych.

Zajęcia z psychoedukacją – w stałych, małych grupach z jednym opiekunem, codziennie. Celem zajęć jest ułatwienie dzieciom poznawania się, rozwijanie zaufania i relacji opartych na wzajemnym poszanowaniu, integracja grupy i współdziałanie oraz konstruktywne rozwiązywanie powstających między dziećmi trudnościami. Cele realizowane są za pomocą zabaw, zadań grupowych, rozmów w kręgu, na tematy wynikające z interakcji między dziećmi i codziennego obozowego życia.

Zajęcia tematyczne w różnych podgrupach – spotkania w ciągu dnia i wieczorami proponowane przez kadrę lub wynikające z zapotrzebowania uczestników. Są to różnego rodzaju działania twórcze, artystyczne, zabawy grupowe oraz zajęcia sportowe. Różnorodność i indywidualne podejście sprawiają, że każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Dzieci mają też czas wolny, aby mogły rozwijać własną inicjatywę w relacjach z innymi. Wychowawcy z uważnością współpracują z dziećmi, aby poznawać je lepiej, inspirować i wspierać w codziennych wyzwaniach.

W programie są również ogniska, dyskoteki, wycieczki. W organizowaniu tych aktywności staramy się pobudzać inicjatywę dzieci i ich zainteresowanie otoczeniem – przyrodą i lokalnymi ciekawostkami, tak aby stawały się współtwórcami, a nie tylko biernymi odbiorcami pomysłów.

*Mój Pierwszy Obóz – przeznaczony głównie dla dzieci, które po raz pierwszy wyjeżdżają bez rodziców. To przełomowe, ale i trudne wydarzenie dla dzieci. Rozumiejąc te specjalne potrzeby przygotowaliśmy program, który jest tak skonstruowany, by przejście do samodzielności było dla dzieci jak najmniej stresujące, a pobyt bardzo przyjemny.  Nasza doświadczona i liczna kadra (1 opiekun na około 5 dzieci) ma na uwadze ten szczególny moment w ich życiu.

Kameralność miejsca, krótszy czas trwania obozu i nieduża grupa uczestników, tworzą domową atmosferę. Program obozu – zabawa i rozwój, a do tego pyszna kuchnia oparta na ekologicznych produktach z własnego ogrodu i własnych przetworach, podawane 5 razy dziennie posiłki – staramy się, żeby każde dziecko odnalazło się w tym miejscu.

Kadra:   

Wyróżniamy się poziomem i dużą liczbą kadry (1 opiekun na około 6 dzieci). Wychowawcy to osoby przygotowane zawodowo i sprawdzone w działaniu. Co rok organizujemy warsztaty szkoleniowo – superwizyjne, przygotowujące kadrę do pracy na obozach. Dbamy także o to, by współpracujący z nami ludzie, zwyczajnie lubili spędzać czas z dziećmi – we wspólnej zabawie, na rozmowach czy dyskusjach. Profesjonalna opieka nad dziećmi na obozie zapewnia rodzicom komfort psychiczny, a dzieciom tworzy warunki do zdrowego i twórczego wypoczynku, oraz do nowych doświadczeń społecznych poza środowiskiem rodzinnym i szkolnym.

Zajęcia:

-zajęcia kreatywne, malowanie rękami, warsztaty plastyczne, zajęcia twórcze
-wspólne spacery, długie rozmowy, wsparcie opiekunów w każdej chwili
-zabawy rozwojowe,
-zabawy sportowe w plenerze, gry zespołowe
-taniec, muzyka, śpiew przy ognisku, nauka gry na bębnach afrykańskich
-spotkania przy ognisku – budowanie szałasu
-wspólne gotowanie

,,Mój Pierwszy Obóz” zajęcia:

Laboratorium zapachu – tworzenie naturalnych/leśnych perfum kwiatowych z natury,

Warsztat filmowy – stworzenie młodej ekipy filmowej do wspólnej produkcji obozowego filmu,

Warsztat kulinarny – przygotowanie własnych przetworów / odkrywanie smaków,

Klub kabaretowy – zajęcia teatralne połączone z tańcem,

gry i zabawy muzyczne, wspólne śpiewanie w różnych językach,

kreatywną naukę angielskiego i francuskiego,

Zajęcia plastyczne: malowanie kamieni, drewienek i tworzenie ozdób,

gry planszowe, gry terenowe,

ognisko i ciekawe aktywności sportowe,

szachy wikingów,

zajęcia z Aikido.

Zajęcia 18-27 sierpnia:

– zabawy z animatorką czasu wolnego

– wspólne śpiewanie

– zabawy z ruchem i tańcem (terapia tańcem)

-wspólne spacery, gry, zabawy terenowe

– zajęcia twórcze (przygotowywanie wspólnego obrazu)

-joga

-wspólne gotowanie (zdrowe koktajle, przekąski)

-ćwiczenia równowagi i balans na kłodach

-zajęcia teatralne

i wiele innych.

 

Cena w zależności od obozu: 1750 zł lub 2150 zł

Cena obejmuje:

  • zakwaterowanie w pokojach z łazienkami lub ze wspólną łazienką;
  • wyżywienie**: 4 x dziennie – Hostel Jurajski, 5 x dziennie – Malinowy Chruśniak; serwowane posiłki są urozmaicone, starannie przygotowane, sporządzane ze świeżych produktów;
  • opiekę wykwalifikowanej kadry;
  • autorski program;
  • ubezpieczenie NNW;
  • opiekę lekarską w ośrodku zdrowia.

** możliwość wyżywienia wegetariańskiego (w cenie) lub dietetycznego (za dodatkową opłatą) po zgłoszeniu – najpóźniej na trzy tygodnie przed rozpoczęciem obozu

Starannie wybraliśmy ośrodki dla naszych obozów. Znajdują się one w urokliwych miejscach w otoczeniu lasów, łąk, wzgórz.  Na terenie ośrodków znajdują się boiska, miejsca na ognisko, grill i inne atrakcje.

Więcej o ośrodkach:

-> Hostel Jurajski

-> Malinowy Chruśniak

Dla stałych klientów i rodzeństw zniżka: 50 zł/osoba. Zniżki nie łączą się.

W tym roku, ze względów bezpieczeństwa nie organizujemy transportu zbiorowego (przejazdu autokarem). Prosimy Państwa o dowiezienie dzieci do ośrodka i odebranie ich.

Kadra obozu 18-27.08 – Hostel Jurajski, Domaniewice

 

 

 

                                                                                              Kadra obozu 10-17.07 ,,Mój Pierwszy Obóz” Malinowy Chruśniak – Bisztynek, Mazury:

 

 

 

 

 

Kadra obozu 27.06-6.07.2021 Hostel Jurajski, Domaniewice:

                                   
  • Max. liczba osób: 50

O prowadzącej/cym

  • admin