Danuta Długosz

W tym roku, po raz trzeci będę kierowała obozem dla dzieci. Przygotowanie i prowadzenie obozu Gestalt jest dla mnie przyjemnością, daje satysfakcję i dużo radości. Na obozie dbam o stworzenie przyjaznej i radosnej atmosfery, wspieram, otaczam troską, słucham. Po prostu jestem… z otwartością i szacunkiem dla każdego dziecka, jego indywidualności, potrzeb i emocji. Wspólnie z kadrą pomagam dzieciom tworzyć obozową społeczność, w której każdy może uczyć się zaufania do siebie i do innych w klimacie uważności, autentyczności i wsparcia. Dzięki temu budujemy przestrzeń pełną pozytywnej energii, by bawić się, poznawać, uczyć i rozwijać.

Jestem terapeutką Gestalt, trenerką rozwoju osobistego i interpersonalnego. Ukończyłam prawo na Uniwersytecie Śląskim, studia podyplomowe „Zarządzanie zasobami ludzkimi” a od 2005 roku swoje ścieżki zawodowe skierowałam w stronę rozwoju osobistego i psychoterapii. Mam za sobą wiele godzin spędzonych na warsztatach, treningach, szkoleniach, kursach, sesjach. Jestem absolwentką Kursu Interpersonalnego i Podstaw Pomagania oraz Szkoły Counsellingu Gestalt w Krakowie.
Prowadziłam zajęcia psychoedukacyjne dla dzieci i młodzieży na wakacyjnych obozach Gestalt, cykl warsztatów rozwojowych dla dorosłych:  „Stanąć na własnych nogach – 6 filarów poczucia własnej wartości”, „Emocje i uczucia. Chciane i niechciane”, „Być mamą”, warsztaty o emocjach w ramach akcji „RE:akcja w depresji”, cykliczne „Bliskie spotkania z Gestaltem”. W roli co-trenera uczestniczyłam w rocznym Kursie Interpersonalnym i Podstaw Pomagania.
Na co dzień prowadzę indywidualne sesje coachingowe, rozwojowe, terapeutyczne.
Interesuję się naturalnymi, holistycznymi metodami przywracania zdrowia, masażem jako formą terapii – jestem terapeutką holistycznej metody bioterapii Chirurgii Fantomowej oraz hawajskiej pracy z ciałem Lomi Lomi Nui. Porusza mnie muzyka, uwielbiam tańczyć. Próbowałam różnych stylów tanecznych: bachaty, kizomby, salsy. Ostatnia fascynacja to afrodance. Ale najbardziej lubię tańczyć…po swojemu. W wolnych chwilach spaceruję po lesie, czytam książki, oglądam filmy i marzę o kolejnych dalekich podróżach. Kocham naturę i zachwycam się jej pięknem. Z radością pokazuję świat mojemu wspaniałemu synowi, który w tym roku skończył 12 lat.