KIRA DOBROCZYŃSKA

Jestem mamą jedenastoletniej córki i osiemnastoletniego syna. Opiekunką trzyletniej suczki i dziewięcioletniego psa, które czasem, no… często dają do wiwatu.

Od ponad dwudziestu lat prowadzę firmę w zakresie projektów marketingowych skierowanych bezpośrednio do klienta w punktach sprzedaży, współpracując z młodzieżą licealną, studentkami i studentami, dla których wygodna jest czasowa praca nie kolidująca z nauką. Jako wolontariuszka działam w Fundacji Polska Gościnność, w ramach projektu „Wsparcie edukacyjne dzieci uchodźczych” oraz w Placówce Wsparcia Dziennego Powiślańskiej Fundacji Społecznej, pomagając młodszym dzieciom w odrabianiu lekcji i obecnie działam doraźnie w odpowiedzi na zapotrzebowanie Fundacji HEROSI w ramach programu „SAFER Ukraine” St. Jude Children’s Research Hospital, którzy od wybuchu wojny współpracują przy sprowadzeniu z Ukrainy wszystkich dzieci chorych na nowotwory i zapewnieniu im kontynuacji leczenia w polskich i europejskich szpitalach.

Praktykuję zen w ramach laickiej linii „Pusta Chmura”, proponowanej przez Fundację Mądrość Wschodu i Zachodu. Uczestniczę w 2. edycji szkolenia trenerskiego z Uważności dla Dzieci i Młodzieży z elementami Podejścia Współczucia, prowadzonego przez Julię E. Wahl i Eryka Ołtarzewskiego.

Jako uczennica i licealistka działałam w harcerstwie w funkcji zastępowej i drużynowej. W okresie studiów byłam opiekunką na kilku obozach młodzieżowych i bardzo się cieszę, że mogłam pojechać na zeszłoroczny letni obóz i na zimowisko Gestalt.

Fotografuję amatorsko, miałam okazję uczyć się tej sztuki pod okiem Macieja Musiała i Andrzeja Zygmuntowicza, fotografików ZPAF w grupie zapaleńców i na pierwszym roku Studium Fotografii ZPAF. Ukończyłam kurs zawodowy „Arteterapia – kultura przeciw wykluczeniu” Akademii Umiejętności Społecznych Centrum Łowicka. Uczestniczyłam w I. edycji Akademii Proaktywnego Przywództwa, prowadzonej przez Wiesławę Serkowską i Julię E. Wahl, ze ścieżką trenerską podejścia kontemplacyjnego.

Jestem bardzo ciekawa tegorocznego obozu na Podhalu. Do zobaczenia!