Radosław Jakubiak

Skończyłem psychologię na UJ i grafikę na ASP w Poznaniu, Szkołę Counsellingu Gestalt, a teraz pracuję jako psychoterapeuta. Miałem okazję być już na kilku obozach jako wychowawca zarówno tych dla młodszych dzieciaków, jak i dla nastolatków. Każdy obóz to dla mnie czas inspirujących spotkań i bardzo rozwojowe wydarzenie. Wierzę, że działa to w dwie strony, ja mogę wspierać młodzież w rozwoju, a sam również wiele od nich dostaję.

Na obozach prowadziłem grupy psychoedukacyjne oraz zajęcia artystyczne – głównie grupę filmową. Moim celem zawsze było, żeby uczestnicy z jednej strony mogli rozwijać swoją kreatywność, a z drugiej uczyć się pracy w grupie – posprawdzać sobie, jak im z tym jest: poznać swoje mocne strony, ograniczenia i rozszerzyć możliwości. Ważne więc dla mnie było, żeby całość rzeczywiście była tworzona przez młodzież, od pomysłu na film do jego realizacji, a z drugiej strony powstanie gotowego filmu nie było celem tych zajęć, ważny był proces.
Co lubię i w czym się czuję mocny – wspomniane zajęcia filmowe, zajęcia fotograficzne (np. zabawa w robienie portretów), zajęcia sportowe (sporty zespołowe, gry na świeżym powietrzu), wycieczki, spacery, ogólnie ruch, gra w rozmaite planszówki. Dobrze pamiętam, jak to było być dzieckiem i nastolatkiem więc łatwo odnajduję wspólny kontakt z młodzieżą. Interesuje się literaturą, nauką, sportem, grami komputerowymi, jestem na bieżąco z memami internetowymi. Myślę, że na obozie znajdziemy wiele wspólnych tematów.